SBSGP5000222MXB
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SBSGP5000222MXB PDF
Type Description
Series:SBSG
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Current:5 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Height (Max):0.104" (2.65mm)