
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Current: | 10 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.402" L (3.50mm x 10.20mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M2.5x0.45 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of SFNOC1000221ZC0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 0.1UF 300V AXIAL
CAP FEEDTHRU 2000PF 30KV AXIAL
CAP CER 390PF 200V NP0 1206
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 1210
CAP FEEDTHRU 220PF 100V AXIAL