
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 300V |
| Current: | 10 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | 2BA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of SFCIC3000104MX1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 2000PF 30KV AXIAL
CAP FEEDTHRU 1000PF 3KV AXIAL
CAP FEEDTHRU 2500PF 10KV AXIAL
RES SMD 2.4M OHM 5% 2/3W 1210
CAP CER 1206 1.8NF 10V ULTRA STA
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1812
CAP FEEDTHRU 0.1UF 300V AXIAL