
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20000V (20kV) |
| Current: | 150 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Size / Dimension: | 2.950" Dia x 5.315" L (74.93mm x 135.00mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M10 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of DB055135WP10138CB1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 0.033UF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 2700PF 14KV AXIAL
CAP FEEDTHRU
CONN RCPT MALE 128POS GOLD CRIMP
CBL 2COND 16AWG FLRST
CAP FEEDTHRU 100PF 20KV AXIAL
FIBER OPTIC CABLE ASSEMBLY