FHSAA15A2FR
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FHSAA15A2FR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:15 A
Frequency - Operating:DC ~ 400Hz
Applications:ITE
Approval Agency:EN, UL
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect
Inductance:800µH