FN3359-400-99
Description
LINE FILTER 400A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN3359-400-99 PDF
Type Description
Series:FN 3359
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Three Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:400 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus, ENEC
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C