RP605-100-100-W
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
HIGH CURRENT DC PWR LINE FILTERS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP605-100-100-W PDF
Type Description
Series:RP605
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:100 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C