FN2210-250-99-R5
Description
LINE FILTER 1KVDC 250A CHASS
DataSheet
FN2210-250-99-R5 PDF
Type Description
Series:FN 2210
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:1000V (1kV)
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:250 A
Frequency - Operating:DC
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:CE, cURus
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C