RP300-150-100-W
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
3PH DELTA SNGL STAGE PWR LINE FI
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP300-150-100-W PDF
Type Description
Series:RP300
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:150 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C