
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KEP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 440V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 150 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Converter |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (M10) |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 150KEPS6AFPW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 7A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT
CAP CER
MAXIGRIP CLIP KIT 33X33MM
IC VIDEO LCD CONTROLLER 80TQFP
KEP 150A 1S HIGH PLUS NUT WYE 44