
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EAM |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EAM-16-471-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 16A 760VA
ACTIVE TRK FILTER 1PH 5A 240V DI
LINE FILTER 500VAC 4A DIN RAIL
CAP CER 3PF 50V NP0 1206
PWR MGMT PWR DISTRIBUTION
BACC 5C 5#20 SKT RECP
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN