
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KEP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 440V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 125 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Converter |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (M10) |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 125KEPS6AFPW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
FSB SERIES EMI FILTER
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
DIODE ARRAY GP 600V 5A TO220AB
IC PFC CTRLR CCM 73.7KHZ 8SOIC
KEP 125A 1S HIGH PLUS NUT WYE 44