
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M12P |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 15 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Medical |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (8-32) |
| Inductance: | 5.07mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 36 |
Current price of AMI-M12P-6-15-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ACTIVE TRK FILTER 1PH 5A 120V DI
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
LINE FILTER 250VAC 15A CHASS MNT
LINE FILTER 8A CHASSIS MOUNT