
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M11P |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (10-32) |
| Inductance: | 6.06mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 |
Current price of AMI-M11P-6-20-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 45A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
SFERNICE FIXED RESISTORS
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 500VAC 4A DIN RAIL
DC DC CONVERTER 5V 30W