AB2440B520
Description
2440 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2440B520 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.44GHz Center
Bandwidth:80MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.2dB
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:6.732" L x 1.161" W (171.00mm x 29.50mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)