AE7205B1382
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
7205 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE7205B1382 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:7.205GHz Center
Bandwidth:45MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.220" L x 0.980" W (132.59mm x 24.89mm)
Height (Max):0.660" (16.76mm)