TTF375-5-5EE
Description
TUNABLE BANDPASS FILTER - 250 MH
DataSheet
TTF375-5-5EE PDF
Part Status:Active
Frequency:375MHz Center
Ripple:-
Insertion Loss:1.25dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:8.340" L x 5.440" W (211.84mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)