2.0RD6061T6511-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
2.0RD6061T6511-48 2" DIAMETER, 6
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
2.0RD6061T6511-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:2.000" Dia x 48.000" L (50.80mm x 1219.20mm)