0.875RD6061T6511-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.875RD6061T6511-48 7/8" DIAMETE
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.875RD6061T6511-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:0.875" Dia x 48.000" L (22.23mm x 1219.20mm)