1.0X1.5FLT6061T6511-2
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.0X1.5FLT6061T6511-2 1" X 1-1/2
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.0X1.5FLT6061T6511-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:2.000" L x 1.500" W x 1.000" H (50.80mm x 38.10mm x 25.40mm)