0.625RD6061T6511-2
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.625RD6061T6511-2 5/8" DIAMETER
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.625RD6061T6511-2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:0.625" Dia x 2.000" L (15.88mm x 50.80mm)