LQW2UAS47NG0CL
Description
FIXED IND 47NH 1A 160 MOHM SMD
DataSheet
LQW2UAS47NG0CL PDF
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:47 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Q @ Freq:65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:1.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)