VLS3010ET-220M
Description
FIXED IND 22UH 380MA 900 MOHM
DataSheet
VLS3010ET-220M PDF
Type Description
Series:VLS
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):380 mA
Current - Saturation (Isat):380mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):900mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)