LQW2UAS2R2G0CL
Description
FIXED IND 2.2UH 280MA 2.8 OHM
DataSheet
LQW2UAS2R2G0CL PDF
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.8Ohm Max
Q @ Freq:28 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:130MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)