P3519R-333K
Description
FIXED IND 33UH 630MA 750 MOHM
DataSheet
P3519R-333K PDF
Type Description
Series:P3519R
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):630 mA
Current - Saturation (Isat):750mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):750mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)