KLZ2012MHR4R7HTD25
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 400MA 442 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
KLZ2012MHR4R7HTD25 PDF
Type Description
Series:KLZ-HR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):300mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):442mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Features:Soft Termination
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)