VLS252010HBU-220M
Description
FIXED IND 22UH 470MA 2.004 OHM
DataSheet
VLS252010HBU-220M PDF
Type Description
Series:VLS-HBU
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):470 mA
Current - Saturation (Isat):750mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.004Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)