XFHCL4-1R5M
Description
FIXED IND 1.5UH 23A 4.1 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL4-1R5M PDF
Type Description
Series:XFHCL4
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):23 A
Current - Saturation (Isat):48A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.1mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)