LQH32MN3R9K23L
Description
FIXED IND 3.9UH 290MA 1.1 OHM
DataSheet
LQH32MN3R9K23L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):290 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:35MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)