AISC-0603-R082G-T
Description
FIXED IND 82NH 300MA 500 MOHM
DataSheet
AISC-0603-R082G-T PDF
Type Description
Series:AISC-0603
Material - Core:Ceramic
Inductance:82 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):500mOhm Max
Q @ Freq:34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:150 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)