P3519-681J
Description
FIXED IND 680NH 3.31A 30 MOHM
DataSheet
P3519-681J PDF
Type Description
Series:P3519
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):3.31 A
Current - Saturation (Isat):5.24A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)