LQW2UAS12NJ00L
Description
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
DataSheet
LQW2UAS12NJ00L PDF
Type Description
Series:LQW2
Type:Wirewound
Material - Core:Air
Inductance:12 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:3.3GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)