P1812R-683K
Description
FIXED IND 68UH 220MA 3.408 OHM
DataSheet
P1812R-683K PDF
Type Description
Series:P1812R
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):220 mA
Current - Saturation (Isat):297mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.408Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)