MLZ2012N6R8LT000
Description
FIXED IND 6.8UH 550MA 250 MOHM
DataSheet
MLZ2012N6R8LT000 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):550 mA
Current - Saturation (Isat):110mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):250mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:60MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)