PA4319.333NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 1.04A 124 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA4319.333NLT PDF
Type Description
Series:PA4319
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.04 A
Current - Saturation (Isat):910mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):124mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, Corner Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)