SPM10065VT-330M-D
Description
FIXED IND 33UH 4.9A 59 MOHM SMD
DataSheet
SPM10065VT-330M-D PDF
Type Description
Series:SPM-VT-D
Type:Wirewound
Material - Core:Metal Composite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.9 A
Current - Saturation (Isat):8.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):59mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)