SD14-1R2-R
Description
FIXED IND 1.2UH 2.7A 34.4 MOHM
DataSheet
SD14-1R2-R PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.7 A
Current - Saturation (Isat):3.35A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):34.4mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)