VLS5045EX-151M-CA
Description
FIXED IND 150UH 610MA 949 MOHM
DataSheet
VLS5045EX-151M-CA PDF
Type Description
Series:VLS-EX
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):610 mA
Current - Saturation (Isat):560mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):949mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)