LQH31MN120J03L
Description
FIXED IND 12UH 95MA 2.7 OHM SMD
DataSheet
LQH31MN120J03L PDF
Type Description
Series:LQH31
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:12 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):95 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.7Ohm
Q @ Freq:35 @ 5MHz
Frequency - Self Resonant:18MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)