177CDMCCDS-150MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 12.5A 14.7MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
177CDMCCDS-150MC PDF
Type Description
Series:177CDMCC/DS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):12.5 A
Current - Saturation (Isat):17A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):14.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)