LQP03TN2N8B02D
Description
FIXED IND 2.8NH 500MA 200 MOHM
DataSheet
LQP03TN2N8B02D PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thick Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.8 nH
Tolerance:±0.1nH
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:9.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)