LQH32PH3R3NNCL
Description
FIXED IND 3.3UH 1.55A 120 MOHM
DataSheet
LQH32PH3R3NNCL PDF
Type Description
Series:LQH32
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.55 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)