NLV25T-3R3J-EF
Description
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9 OHM
DataSheet
NLV25T-3R3J-EF PDF
Type Description
Series:NLV-EF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):185 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.9Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:55MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)