#B966AS-100M=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 4.3A 28 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
#B966AS-100M=P3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.3 A
Current - Saturation (Isat):4.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):28mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)