PA5119.152NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 12A 6.0 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA5119.152NLT PDF
Type Description
Series:PA5119.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):12 A
Current - Saturation (Isat):21A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)