SLF10165T-150M3R1-3PF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 3.1A 32.4 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLF10165T-150M3R1-3PF PDF
Type Description
Series:SLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.1 A
Current - Saturation (Isat):3.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):32.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)