ISC1812ER221K
Description
FIXED IND 220UH 105MA 6.3 OHM
DataSheet
ISC1812ER221K PDF
Type Description
Series:ISC-1812
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):105 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.3Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:4.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)