ASPI-0315FS-100M-T2
Description
FIXED IND 10UH 1.1A 220 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-0315FS-100M-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-0315FS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):800mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):220mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)