IHLP3232CZER8R2M01
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
FIXED IND 8.2UH 4.8A 59.3 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
IHLP3232CZER8R2M01 PDF
Type Description
Series:IHLP-3232CZ-01
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.8 A
Current - Saturation (Isat):9.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):59.3mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)