NLV25T-1R5J-PF
Description
FIXED IND 1.5UH 220MA 1.3 OHM
DataSheet
NLV25T-1R5J-PF PDF
Type Description
Series:NLV-PF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):220 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.3Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:182MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)